Představujeme se

Ostrov naděje

Jsme dobrovolný spolek čítající 4 koně. Věnujeme se tomuto oboru od roku 2000 a jsme v tom dobří. Věnujeme denně našim koním většinu času, vlastně všechen náš čas věnujeme koním!  

Domov pro koně,pomoc koním v nouzi, masáže koní dotekovou technikou proti ztuhlosti, relaxace v sedle, hippoterapie,komfortní ustájení, dovolená s koněm, pořádání kurzů, závodů a netradičních setkání. Přijeďte jste vítáni. 


Koně v Ostrově Naděje

AIR RAINY HACK

nar. 2.6.1993

americký klusák , valach

po otci Pecka J:R a z matky Air Emerald

V současné době nejstarší kůň ve stáji, pan profesor, který miluje malé děti, na které je obzvlášť pozorný. Nesnáší veterináře a zubaře, což způsobuje nemalé problémy. V terénu je velmi chtivý a miluje vodu. Z pamlsků má nejraději jablíčka.  

ARLAV

nar. 14.5.2003

teplokrevník, valach

po otci Carbido a z matky Aranka

Bývalý úspěšný parkurový koník, velmi spolehlivý a hodný.Na jízdárně jej to moc nebaví , ale v terénu šlape jako hodinky. Není konfliktní, jeho malou úchylkou je to, že je člověka schopen olízat od hlavy až k patě. Miluje žrádlo a je to naprostý flegmatik, který je schopen se natáhnout v boxe i při největších manévrech ve stáji. 

KASSEY

nar. 29.4.2001

shagya arab

po otci Shagya V-CZ Salim a z matky Kassandra

Taková arabská princezna, je lechtivá na břiše a prsou, takže při čištění či dotahivání sedla dokáže i kousnout. Jinak je naprosto spolehlivá , vybírá si lidi, kdo se jí nelíbí, položením uší straší. Pod sedlem je to typický arab, rychle se snaží vyhovět myšlenkám jezdce, což někdy vede ke zbrklosti. Je velmi tolerantní vůči cizím koním a pojí ji velké přátelství s Háčkem.

KAVALON

nar. 7.4.2011

shagya arab, hřebec

po otci O´Bajan II- Radživ a z matky Kassey

Od malička vynikal kdejakou lumpárnou, umí spoustu cirkusových kousků, aportuje různé předměty, je komediantem ve stáji. Pod sedlem je na jízdárně tlačivější, ale v terénu spolehlivý. Na hřebce má vyjímečný charakter a miluje skoky.Do budoucna bychom jej rádi viděli v nějakých soutěžích.